Regulatory wzrostu i dojrzewania warzyw na twojej plantacji

Nowe preparaty z grupy regulatorów wzrostu pozwalają kontrolować procesy fizjologiczne zachodzące w roślinach. Sprawdź, jak przyspieszyć dojrzewanie warzyw oraz poprawić ich jakość podczas przechowywania.

flordimexFlordimex 480 SL

Preparat zawiera etefon przyśpieszający dojrzewanie pomidorów gruntowych. Etefon wnika do tkanki roślinnej, w której ulega rozpadowi, i wydziela etylen przyspieszający proces oddychania oraz dojrzewania owoców. Regulator wzrostu Flordimex 480 SL należy zastosować jednorazowo, gdy owoce dojrzałe i dojrzewające, czyli czerwone, różowe i zapalone, stanowią 5–15%,a zielone wyrośnięte 50–65% ogółu owoców na plantacji. Po zastosowaniu środka przez 7 dni nie można rozpocząć zbioru owoców.

 

neostop2Neo-stop 500 HN

Środek zawiera chloroprofam wpływający na ograniczenie kiełkowania bulw ziemniaka kierowanego do przetwarzania przemysłowego. Na czyste suche bulwy o dojrzałej skórce należy nanieść preparat, stosując aerozolowanie na gorąco. Neo-stop 500 HN należy użyć w 3 dawkach. Pierwszy raz 3–4 tygodnie po zbiorach, a kolejne dawki zastosować w odstępach 2 miesięcy. Preparat nie powoduje korozji metali.

stopkiełekStop Kiełek 01 DP

Preparat z grupy regulatorów wzrostu ograniczający kiełkowanie bulw ziemniaka. Zabieg środkiem należy wykonać poprzez opylenie suchych i czystych bulw ziemniaków po zbiorze, ale przed umieszczeniem ich w przechowalni. Stop Kiełek 01 DP zawiera w składzie chloroprofam, który hamuje kiełkowanie bulw przez 3–6 miesięcy. Preparatu nie należy stosować na sadzeniaki oraz ziemniaki przeznaczone do konsumpcji przed końcem roku, w którym dokonano zbiorów.

 

himalayaHimalaya 80 SG

Regulator wzrostu ograniczający straty plonu w okresie przechowywania cebuli. Substancją aktywną preparatu jest hydrazyd maleinowy w postaci soli potasowej, który działa układowo w roślinie. Substancja aktywna przemieszcza się z liści do cebuli, a poprzez zmniejszenie ilości auksyn hamuje wyrastanie cebuli w szczypior i rozwój korzeni podczas procesu przechowywania. Preparat należy zastosować jeden raz w momencie, gdy 50% roślin na plantacji ma załamany szczypior, ale ich liście są jeszcze zielone.

 

Beata Konewka