Delfin WG- zwalcza gąsienice

to biologiczny środek owadobójczy, przeznaczony jest do selektywnego zwalczania szkodników z rzędu Lepidoptera (motyli). Produkt oparty jest na bazie zarodników i kryształów Bacillus thuringiensis spp. kurstaki szczep SA-11. Bakterie w preparacie, budując formy przetrwalnikowe (spory), tworzą w nich kryształy białek nazywanych delta-endotoksynami. Białka te mają toksyczne działanie dla larw owadów.

Już kilka godzin po spożyciu środka, szkodniki przerywają żerowanie, a następnie wskutek zakłócenia funkcjonowania nabłonka jelita środkowego po paru dniach obumierają. Delfin WG najbardziej skuteczny jest przeciwko wczesnym stadiom larwalnym – właściwy czas stosowania to wczesny etap rozwoju gąsienic.

Delfin WG- przyjazny dla środowiska

Delfin WG jest przyjazny dla środowiska, ponieważ pozwala je chronić w dużo większym stopniu niż konwencjonalne środki. Jest także efektywny w zastosowaniu przeciwko szerokiej grupie szkodników z rzędu motyli dzięki wytwarzanym endotoksynom, które wyróżniają się wysoką skutecznością
Wiele możliwości
Środek polecany jest do stosowania w ramach programów produkcji ekologicznej, integrowanej i konwencjonalnej w wielu uprawach warzywniczych, sadowniczych, rolniczych. Jest praktycznie nieszkodliwy dla fauny pożytecznej. Nie wykazuje pozostałości w owocach i warzywach. Charakteryzuje go jednodniowy okres karencji.

Czy wiesz, że…
…efektywność preparatów biologicznych w dużym stopniu zależy od dokładności pokrycia roślin cieczą roboczą? W tym celu zaleca się stosowanie produktu Prolonger, który zapewnia lepsze rozprowadzenie preparatu.prolonger

Delfin WG jest przyjazny dla środowiska, ponieważ pozwala je chronić w dużo większym stopniu niż konwencjonalne środki.

Justyna Pacześna-Mikurenda