Nawozy z aktywnym jonem fosforynowym

Fosfiron Mg Nawozy płynne zawierające aktywny jon fosforynowy są nowością na naszym rynku. Do tej ciekawej grupy środków należą hiszpańskie nawozy z gamy Fosfiron zawierające połączenia fosforu z miedzią Fosfiron Cu i magnezemFosfiron Mg. Preparaty te są przeznaczone do nawożenia dolistnego i fertygacji roślin uprawnych w tym wielu gatunków warzyw.

Wyjątkowa formulacja nawozów

Fosfiron CuFosfirony zawierają bardzo małe cząsteczki jonów fosforu dzięki czemu produkt jest szybko i efektywnie pobierany przez liście i korzenie roślin. Składniki nawozu są transportowane do miejsc, w których brakuje energii.

Nawozy działają jak silny środek odżywczy uzupełniający niedobory zawartych w nawozie składników pokarmowych. Stosowanie tych produktów w czasie kwitnienia, zawiązywania owoców daje bardzo dobre wyniki. Fosfirony wpływają na zwiększenie odporności roślin na niekorzystne warunki atmosferyczne i siedliskowe, aktywizują również mechanizmy obronne roślin.

Skład i zastosowanie nawozów Fosfiron

Fosfiron Cu zawiera 10,5% azotu, 24 % fosforu oraz 5 % miedzi. Wszystkie składniki są rozpuszczalne w wodzie. Fosfiron Mg zawiera aż 40 % fosforu, 10 % magnezu oraz 0,5 % wapnia. Fosfor transportowany do tych miejsc w których brakuje energii, bo główną rolą fosforu jest dostarczanie energii dla rośliny.

Fosfirony stosowane w formie fertygacji doskonale pobudzają aktywność systemu korzeniowego, stosowane są w dawce 10-30 l/ha – stężenie 0,1%. Dolistnie zaleca się dawkę  1,5-3 l/ha w zależności od gatunku rośliny. Nawozy również nadają się doskonale do podlewania rozsady sałaty, zaleca się stosować stężenie 0,2-03 %.

Polecane artykuły: